Kapučínové kuličky


Nejradši mám na vánočním cukroví právě to nepečené. Můj favorit už od dětství jsou vosí hnízda alias včelí úly a rumové kuličky. Tyhle kapučínové si s nimi ovšem také nezadají. Recept mi na ně před opravdu dávnými lety dala moje sestřenice. Nejvíc se mi na nich líbí, že jemná chuť kapučína krásně stahuje sladkost náplně lehce do hořka a přitom neruší. Hodí se nejen pro sváteční dny, ale také jako rychlovka ke kávě pro nečekanou návštěvu.

 • 150 g mletých piškotů
 • 100 g cukru moučka
 • 100 g změklého másla
 • 1 žloutek
 • 1 vanilkový cukr
 • 3 lžíce mléka
 • 3 lžíce kapučínového prášku
na obalení
 • kapučínový prášek nebo čokoládové zdobení


- smíchejte všechny suroviny na těsto - žloutek může být syrový i vařený - pokud ho dávat nechete, nahraďte mlékem tak, aby se hmota nedrobila a dala se dobře spojit, poté dejte alespoň na hodinku odpočinout do lednice

- pokud by i po odležení bylo těsto příliš lepivé a kuličky z něj šly špatně tvarovat, přidejte 1-2 lžíce pomletých piškotů

- poté z hmoty vypracujte kuličky, které obalte buď v sypkém prášku nebo v čokoládovém zdobení

Komentáře

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat